Натяжна стеля сатин або матова - що вибрати

Натяжні стелі вважаються оптимальним рішенням на ринку для тих, хто хоче вибрати практичний, максимально комфортний у догляді, а також красивий і рівний матеріал. Найчастіше використовуються надійні ПВХ-полотни. Але вони можуть бути із різною текстурою. Виникає питання, якою вибрати натяжну стелю – сатин або матовий. Розкажемо, у чому відмінності цих варіантів, у чому їх нюанси та особливості.
Особливості та відмінності сатинової стелі від інших видів
Сатинова натяжна стеля виглядають практично як шовковиста тканина. Вони мають трохи блискучу поверхню, як сатин, що візуально відрізняє їх від “просто штукатурки”. Таке рішення виглядає спокійно, врівноважено, але водночас стильно. Його можна використовувати для будь-якого приміщення в будинку, незалежно від рівня природного та штучного освітлення.
Переваги сатинової стелі
Сатинові стелі є універсальними. У плані дизайну вони не схожі на побілку, ні на штукатурку. Великі, характерні для матової фактури, тут відсутні. Також тут немає високої відбивної спроможності.
Сатинова стеля виглядає по-різному, залежно від освітленості. Так, денне світло підкреслює вихідний відтінок матеріалу, а вечірній, штучний, додасть йому перламутровий блиск.
Головними плюсами сатинової натяжної стелі можна назвати:
- гармонійний витончений зовнішній вигляд, що підходить і до класики, і до ультрамодних рішень;
- поверхня з антистатичною захистом, завдяки чому вона не притягує пил, і догляд за нею спрощується;
- водонепроникність: полотно із ПВХ-плівки не пропустить вологу, якщо вас раптом затоплять сусіди;
- благородна та вишукана фактура.
Можна сказати, що з погляду дизайну сатинове полотно виглядає більш цікавим у порівнянні з матовим.
Комбінування різних видів натяжних стель
Якщо ви хочете ще більше ускладнити дизайн, а також якщо йдеться про просторі приміщення або про кімнати з високими стелями, можна комбінувати в одному просторі кілька видів натяжного полотна. Також можна поєднувати натяжку та гіпсокартон. У разі зазвичай використовується ще й складна схема освітлення, що дозволяє створити додаткові акценти чи зонувати простір.
Якщо йдеться про комбінацію кількох видів натяжної стелі, то вони завжди розташовуються в один рівень. З’єднання полотен виконується у заводських умовах за ескізом, узгодженим із замовником. Відразу враховуються всі габаритні розміри. Також у цьому випадку можна відразу передбачити елементи прихованого підсвічування.
Сатинова стеля з фотодруком
Сатинове полотно саме собою виглядає досить естетично. Фотодрук тут дозволяє реалізувати практично будь-які дизайнерські рішення, від імітації фресок до літнього чи зоряного неба. Фактура полотна дає імітацію розпису, виконаного за допомогою водоемульсійної фарби. Завдяки цьому інтер’єр виглядатиме живо та насичено.
Фотодрук можна замовити на полотні різного розміру. Це може бути невелика вставка по центру приміщення або вся поверхня кімнати.
Сатинові полотна частково відбивають світло. Надруковані на них зображення виглядатимуть м’яко та вишукано. Потрібно враховувати, що при штучному освітленні таке полотно виглядатиме світліше, ніж у реальності. Щоб уникнути колірних спотворень, фотодрук зазвичай робиться на сатиновій стелі білого кольору. Такі полотна легко створюють приємну обстановку, при цьому залишаються невибагливими у догляді. Тематика зображень тут може бути будь-якою – все залежить від побажань користувача. При цьому посилити візуальний ефект можна за допомогою продуманої та збалансованої схеми освітлення (наприклад, завдяки комбінації елементів зовнішнього або внутрішнього підсвічування).
Вартість сатинової натяжної стелі
Натяжні стелі з сатинової фактурою ефектно виглядають, навіть якщо їх вибрати в якості базової однорівневої конструкції. Виготовляються вони з ПВХ-плівки та найчастіше пропонуються у світлих базових тонах (наприклад, пастельний рожевий, білий, світлий бежевий).
Цікаво, що сатинові стелі з’явилися пізніше за глянцеві і матові. Вони ніби поєднують у собі візуальні властивості цих двох рішень. Але вартість їх розраховується так само, як і для інших полотен, – з урахуванням загальної площі, конфігурації приміщення та способу кріплення полотна.
Ми також можемо розрахувати вам вартість установки сатинового полотна в конкретну кімнату. Вона вже буде включати ціну матеріалу, необхідні кріплення і роботу наших фахівців під ключ.
Як доглядати за сатиною стелею
Сатинові полотна відрізняються м’яким спокійним відблиском. Але це ніяк не ускладнює догляд. Для того, щоб зберегти цю благородну поверхню, бажано використовувати сухе чищення. Вологі губки та миючі засоби бажано не застосовувати, оскільки вони можуть залишити на поверхні розлучення. Прибирання знадобиться приблизно раз на півроку або частіше, якщо йдеться про кухню.
Особливості та відмінності матової стелі
Вважається, що натяжна стеля матова підходить до будь-якого приміщення, оскільки це класика. Вони виглядають ненав’язливо і використовуються, якщо не потрібно робити дизайнерський акцент на стелі. Також вони легко гармонують з усіма видами меблів та решти оздоблення.
Отже, матова і сатинова стеля – відмінності:
- матові виглядають стриманіше, а сатинові привертають більше уваги;
- ступінь відбиття світла у сатинових більше;
- кількість можливих забарвлень у матових полотен буде вищою, хоча в обох випадках найбільшою популярністю користуються спокійні пастельні відтінки;
- матові стелі не можна встановлювати в приміщеннях, що не опалюються, так як у них повна непереносимість мінусових температур, а сатинові – можна;
- плівка matt коштує дешевше, ніж сатин.
Обидва ці варіанти підходять для фотодруку. У нас можна замовити як матові, так і сатинові полотна.