Як ефективно поєднати натяжну стелю із стельовими гардинами

Натяжні стелі – популярне рішення в інтер’єрному дизайні, оскільки вони дозволяють швидко вирівняти поверхню та отримати потрібний візуальний ефект. Але менш важливим акцентом у просторі буде й оформлення віконного отвору. Але, припустимо, що ви вирішили використати стельові гардини. Чи можна в цьому випадку вибирати натяжну стелю? І як це все ефектно поєднати? Так, суміщення можливе. Розповімо докладніше про те, як це можна зробити.
Якщо ви хочете використовувати разом натяжну стелю з карнизом, бажано спланувати всі деталі заздалегідь. Ви відразу знатимете, які саме комплектуючі вам знадобляться, що потрібно передбачити, які кріплення використовувати і таке інше. Попереднє планування захистить від непередбачених витрат у майбутньому. А якщо його не зробити, то може виявитися так, що дві системи зовсім не поєднуються між собою. Вийде, що натяжну стелю ви змонтували даремно і все потрібно переробляти.
Як можна поєднати натяжні стелі та стельові гардини. Два варіанти вирішення
Так, перший спосіб – це коли стельова гардина монтується методом заставної.
Це класика монтажу, і полягає вона в наступному:
- під полотном натяжної стелі одразу робляться заставні;
- використовується готова спеціальна конструкція, розрахована на кріплення самих гардин;
- гардини кріпляться до закладеного заздалегідь карнизу.
В цьому випадку монтаж виконується в такій послідовності: спочатку встановлюється заставна, а потім кріпиться полотно натяжної стелі. Якщо стеля вже готова, так зробити не вийде. Але якщо передбачити все заздалегідь, то класичне кріплення має масу переваг — у тому числі, що композиція виглядатиме гармонійно і якісно, як цілісна конструкція. А для стильних інтер’єрів дуже важливо.
Другий спосіб установки – це використання методу “Обрив”. В цьому випадку натяжну стелю обривають на певній відстані до стіни. Щоб зафіксувати полотно, використовують дерев’яні бруски, які кріпляться до стельової плити на потрібній відстані від стіни. Бруски повністю ховаються плівкою “натяжки”. А стельові гардини фіксуються на карнизі до “справжньої” стелі. Виглядає це дуже ефектно: ніякого кріплення на видно, і здається, ніби струменева щільна тканина спускається прямо зі стелі. Цей метод підходить навіть для кімнат зі складною конфігурацією віконного отвору, але потрібно все розрахувати. Зокрема, знадобиться точно визначити, яку відстань потрібно буде залишити для гардини. Якщо зробити занадто великий проміжок між натяжною стелею та стіною, це буде виглядати некрасиво. Якщо ж зробити його надто вузьким, полотно штори не зможе вільно звисати і зминатиметься на складках, що також зіпсує враження від оформлення.
Стельовий карниз у цьому випадку краще використовувати легкий пластиковий, без будь-яких гострих граней або деталей, що стирчать. Адже натяжне полотно чутливе до механічних пошкоджень.
Фахівці нашої компанії знають, як виконати ці роботи, потрібно обговорити деталі заздалегідь. Прихований карниз у натяжній стелі може бути лінійним, вигнутим або навіть кутовим. Якщо ви хочете замовити таку конструкцію для кріплення штор, просто скажіть про це нашому менеджеру в момент оформлення замовлення. Ми привеземо з собою всі необхідні комплектуючі та кріплення, і вам уже нічого не знадобиться купувати додатково. На всі роботи ми надаємо гарантію.